-

„MŁODZI A ALKOHOL” – warsztaty profilaktyczne dla klas VIII ze szkół z terenu Gminy Brzeźnica.

POGDANKA GLWspólne działania profilaktyczne Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeźnicy oraz Posterunku Policji w Brzeźnicy.

 

 

 

 

 

 

 

Wiek pierwszego zetknięcia się z alkoholem z roku na rok obniża się. Nieodwracalne zmiany w funkcjonowaniu, uszkodzenie procesów rozwojowych, problemy psychologiczne, trudności
z uczeniem się, to tylko niektóre z niebezpiecznych następstw wczesnego upijania się. Po alkohol nie sięgają już dwunasto- i trzynastolatki, ale nawet dzieci poniżej dziesiątego roku życia. Wielu rodziców nigdy nie zgodziłoby się, by ich dziecko wypiło kieliszek wódki, tolerują jednak wypicie butelki piwa, mimo że jest w niej ten sam alkohol.

Czy alkoholizm wśród młodzieży staje się plagą XXI wieku? Dlaczego nastolatki sięgają po alkohol i jakie konsekwencje dla młodego organizmu ma częsta konsumpcja napojów wysokoprocentowych? Na takie i inne tematy z młodzieżą klas VIII w Szkołach Podstawowych
w Sosnowicach, Paszkówce, Brzeźnicy, Łączanach i Tłuczani rozmawiali Edyta Babska, pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień, koordynator GKRPA w Brzeźnicy oraz dzielnicowi Posterunku Policji w Brzeźnicy aspirant sztabowy Sebastian Turaczyk i starszy sierżant Arkadiusz Macięga.

 

galeria

Galeria Foto >> zobacz

 

 

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Dzisiaj1
Wszystkie10750