-

„Młodzi a alkohol” – warsztaty profilaktyczne

DSCF2851glW środę 14 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Marcyporębie odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas V i VI zatytułowane „MŁODZI A ALKOHOL”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSCF2845 DSCF2846 DSCF2849 DSCF2857

 

Wiek pierwszego zetknięcia się z alkoholem z roku na rok obniża się. Nieodwracalne zmiany w funkcjonowaniu, uszkodzenie procesów rozwojowych, problemy psychologiczne, trudności z uczeniem się, to tylko niektóre z niebezpiecznych następstw wczesnego upijania się.

Po alkohol nie sięgają już dwunasto- i trzynastolatki, ale nawet dzieci poniżej dziesiątego roku życia. Wielu rodziców nigdy nie zgodziłoby się, by ich dziecko wypiło kieliszek wódki, tolerują jednak wypicie butelki piwa, mimo że jest w niej ten sam alkohol.

Czy alkoholizm wśród młodzieży staje się plagą XXI wieku? Dlaczego nastolatki sięgają po alkohol i jakie konsekwencje dla młodego organizmu ma częsta konsumpcja napojów wysokoprocentowych? Na takie i inne tematy z młodzieżą w Szkole w Marcyporębie rozmawiała Edyta Babska, pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień, koordynator GKRPA w Brzeźnicy.

LICZNIK ODWIEDZIN

Dzisiaj0
Wszystkie7016