-

Zachowaj Trzeźwy Umysł

 

http://odpowiedzialnykierowca.pl/wp-content/uploads/2013/05/header_bg1.png

 

W tym roku Samorząd Gminy Brzeźnica przystąpił do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej - "Zachowaj Trzeźwy Umysł" oraz „Odpowiedzialny kierowca”. Do realizacji kampanijnych zadań zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Organizatorzy stawiają na zaangażowanie uczestników m.in. poprzez kursy edukacyjne oraz zadania konkursowe z atrakcyjnymi nagrodami.

W ramach kampanii do szkół przekazane zostały praktyczne zestawy dotyczące profilaktyki alkoholowej, m.in. scenariusze zajęć, informatory, plakaty oraz ulotki.

http://zsm2.hrubieszow.info/wp-content/uploads/2015/05/ZTU-logo.jpg

Tematy konkursów  dla SP:

Zdrowe zagranie – Do przeprowadzenia konkursu służy ulotka, na której uczniowie będą musieli poprawnie odpowiedzieć na 5 pytań związanych z siatkówką.

Warto pomagać – uczniowie mają za zadanie narysować lub opisać sytuację ilustrującą hasło tytułowe konkursu.

Nawzajem – to konkurs dla klas i grup świetlicowych polegający na poznaniu sposobu działania lokalnej organizacji pozarządowej i zaprezentowaniu na fotografiach (maksymalnie pięciu).

Tekturowy ludzik – kreatywny konkurs fotograficzny. Zadaniem uczniów jest wycięcie i sklejenie Tymka, a także sfotografowanie go w niecodziennym otoczeniu.

Tematy konkursów dla GM:

Zagrywka w punkt – internetowy konkurs dla gimnazjalistów polega na poprawnym odpowiedzeniu na pięć podchwytliwych pytań dotyczących siatkówki.

Razem lepiej – konkurs plastyczno-literacki, w którym zadaniem uczniów jest opowiedzenie, dlaczego w niektórych sytuacjach praca zespołowa przynosi lepsze efekty?

  1. Nawzajem – konkurs zespołowy (dla klas i grup świetlicowych) polegający na poznaniu sposobu działania lokalnej organizacji pozarządowej i zaprezentowaniu na fotografiach (maksymalnie pięciu).

Tekturowy ludzik – kreatywny konkurs fotograficzny. Zadaniem uczniów jest wycięcie i sklejenie Tymka, a także sfotografowanie go w niecodziennym otoczeniu.

SZUKAMY MŁODYCH MISTRZÓW – nie ustajemy w wysiłkach by promować ciekawych i wyjątkowych gimnazjalistów. W 2015 roku będzie można zaprezentować swoje osiągnięcia na specjalnej stronie internetowej, a jury wybierze pięcioro bezkonkurencyjnych młodych ludzi którzy realizują swoje pasje.

Regulaminy konkursów na stronie: www.TrzezwyUmysl.pl

W tym roku w 15. jubileuszowej edycja Zachowaj Trzeźwy Umysł wśród młodzieży przeprowadzone zostaną badania ankietowe „Młodzi i substancję psychoaktywne”.

Koordynacją działań kampanii na naszym terenie zajmuje się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Dzisiaj2
Wszystkie9804