-

Koncert profilaktyczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy

DSC05404 wWe wtorek 28.04.2015 r. odbył się koncert profilaktyczny „POWIEDZ NIE” Wiesława „Blachy” Błażkiewicza dla uczniów klas VI i gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy.

 

 

 

 

 

 

Wiesław "Blacha" Błażkiewicz swoją muzyczną drogę rozpoczął z początkiem lat 80-tych z punkową kapelą "Gzyms" wygrywając festiwal muzyków rockowych "Rockosz" w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów ''Zima z Rockiem'' na Śląsku, w tym samym roku wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych ''Jarocin''. Kolejne festiwale, w których uczestniczył to: KartRock - Jelenia Góra, Rockowisko - Łódż, Open Rock-Kraków, Fama - Świnoujście itp. W 2001 roku nominowany do tytułu ''Człowiek Roku'' Gazety Krakowskiej. Skończył studia muzyczne na wydziale perkusji.

Muzyk w swoim programie zaznaczył, że nałogi są dla człowieka jak wyrok śmierci. Jemu cudem udało się wyjść z nałogu i zaczął walczyć o swoje życie. Kolejnym wyrokiem śmierci okazała się być ciężka choroba, gdy dowiedział się, że jest chory na raka. Nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś przemierza kraj wzdłuż i wszerz ucząc innych jak ważne w życiu są emocje okazywane innym. Pan Wiesław swoje emocje ukazuje poprzez muzykę – to ona sprawiła, że rano wstaje z radością i chęcią do życia. W trakcie spektaklu zachęcał, aby młodzi ludzie odkrywali w sobie talenty i znajdowali ważne cele w swoim życiu.

Muzyczna forma programu profilaktycznego oraz ciągle powtarzane pytanie CZY WARTO? spowodowały, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi.

Koncert profilaktyczny sfinansowany został z budżetu gminy z funduszy przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeźnicy.

 

Galeria Fotograficzna >> zobacz

LICZNIK ODWIEDZIN

Dzisiaj2
Wszystkie9804